קייטרינג בשרי

המלצות השף בנושא קייטרינג בשרי

נראה כי קייטרינג בשרי הוא דבר שיכול לספק הן את טעמו של הישראלי הקלאסי והן את רעבונו הבריא. אין ספק כי חלק מאירוע איכותי הוא אוכל טוב ולכן הזמנת קייטרינג בשרי נראית לרבים מאלו המארגנים אירוע כלשהו כפתרון נהדר. המגיעים לאירוע שבו מתנהל קייטרינג בשרי מרגישים מיד בנוח, מאחר ובישראל יש למנות בשריות חלק גדול בתרבות האכילה, כך שמדובר בחיבור טבעי בין מנות בשריות לחוגג הישראלי.

מבלי לפגוע בכבודם של צמחוניים או טבעונים (שעבורם יכול שירות של קייטרינג בשרי להכין מנות בהתאם), הרי שהאוכל המוכר והמקובל הוא זה שבו משולבים בשרים בצורות שונות. בסופו של דבר, אדם המוזמן לאירוע כלשהו יודע כי מוגש בו אוכל והוא מתכוון לסעוד את לבו בהתאם. לכן מנות מוכרות של קייטרינג בשרי יכולות להיות כאלו שימנעו מורת רוח מחוגגים שכבר דמיינו את עצמם נוגסים להנאתם ושובעים ממטעמים שונים.

על טריות, פיקוח, ומגוון
קייטרינג בשרי הוא דבר שמושך ישראלים רבים המעוניינים לראות את המוזמנים שלהם נינוחים אחרי מנות שונות ומכובדות. אלו המתעניינים בשירותיו של קייטרינג בשרי נדרשים לבדוק מספר דברים בכדי ליהנות ממנות מושבחות. על נושא הטריות של חומרי הגלם של קייטרינג בשרי אין צורך להרחיב יותר מדי, אך חשוב לשים לב לנושא הפיקוח. בשרים שאיתם משתמש קייטרינג בשרי חייבים להיות בפיקוח משרד הבריאות, ממש כמו אלו הנמכרים לציבור בישראל.

מעבר לנושא האישורים הנדרשים של אותו קייטרינג בשרי הרי שחשוב לראות עד כמה מגוונות יכולות להיות המנות שהוא מציע. קייטרינג בשרי אין פירושו רק מנגל לצלייה, אם בכלל, אלא שפע של מנות על טהרת הבשר. מדובר במנות מיוחדות שיכול להציע קייטרינג בשרי כמו בסגנון מכסיקני, עדות המזרח, תאילנדי, ארצות ערב, דרום אמריקאי, הודי, ועוד. מגוון סגנונות מיוחד של קייטרינג בשרי יחשוף את המוזמן לעולם של טעמים מרשימים ומענגים.

לבדוק את ההתמחות
מי שחושב שלהתעסק עם בשר זה דבר פשוט, הרי שטעות בידיו. חברה המספקת שירות של קייטרינג בשרי חייבת להעסיק אנשי מקצוע איכותיים שיודעים כיצד לשלב את הבשר עם המנות המגוונות שהם מציעים. קייטרינג בשרי איכותי יכול להציע תפריט מקורי ומרתק, אך הוא חייב גם לגבות את המגוון בשף בשרים ברמה גבוהה. בין בישול בשר בסגנון הודי ובין צלייה בסגנון דרום אמריקאי יש הבדל רב ולכן יש לבחון את התמחותו של קייטרינג בשרי בתחום הרחב הזה.

אין ספק כי מומחיות בתחום הבשר, שמתחילה כבר מהזמנת בשר משובח, נמשכת בחיתוכו הנכון ומסתיימת בבישולו המדויק, היא דבר שיש להתייחס אליו בכובד ראש. לכן כדאי לבדוק מי באותו קייטרינג בשרי שמעניין אתכם הוא זה שעושה בסופו של דבר את העבודה עם הבשר. איש מקצוע איכותי של קייטרינג בשרי יציג לא רק ידע רב אלא כלי עבודה וצוות מוכשר שיפיק מכל בשר מעדנים שאף אחד לא ירצה לוותר על אף נגיסה בהם.